Ostrovy kultúry

Zdravotnícke zariadenie Košice Východ

Budova zdravotníckeho zariadenia Východ sa nachádza v mestskej časti Košice – Dargovských hrdinov, v katastrálnom území Furča, na ulici Maršala Koneva 1, súpisné číslo 985, na pozemku registra C KN, parcela číslo 3010/1, obec Košice. Budova zdravotníckeho zariadenia sa nachádza v obytnej zóne sídlisk a patrí medzi najväčšie zdravotnícke zariadenia v rámci mesta Košice.

Zdravotnícke zariadenie Košice VýchodZdravotnícke zariadenie je stavba s plochou strechou, s tromi nadzemnými a jedným podzemným podlažím - čiastočne podpivničené. Je riešená s átriom. Podzemné podlažia sú prístupné priamo z terénu a z časti po oceľovom premostení. Prízemie má bezbariérový vstup.

Výstavba zdravotníckeho zariadenia Východ prebiehala v rokoch od 1983 – 1989, do užívania bola daná v októbri 1989.

V tomto zariadení pacienti nájdu široké spektrum praktických a odborných ambulancií a oddelení spoločných vyšetrovacích a liečebných zložiek. V budove zariadenia sa na prízemí nachádzajú dve lekárne a bufet a predajňa zdravotníckych potrieb na II. poschodí. Na každom poschodí sa nachádzajú zrekonštruované hygienické zariadenia pre pacientov a lekárov.

Autor/zdroj: Správa majetku KSK
Zverejnil: Ing. Peter Kupčík
Vytvorené: 25.05.2013 10:59
Upravené: 28.01.2020 10:48